شنبه 4 بهمن 1399
23  /  January  /  2021
10  /  جمادى الآخرة  /  1442
ساعت  23:20 دقیقه

اصلاح حساب

بسیاری از شرکت ها و مجموعه ها مبالغی را در یک دوره مالی برای پرداخت حق بیمه، اجاره بها و هزینه های دیگر در نظر میگیرند که این هزینه ها باید از در آمدهای همان دوره کسر شوند که به این فرایند اصلاح حساب گفته میشود. اصلاح حساب که معمولا در پایان دوره مالی انجام میشود به دلایل مختلفی انجام میشود که عبارتند از: پیش پرداخت هزینه های مرتبط با دوره مالی که از حساب مالی کسر شده و در حساب هزینه ها ثبت میگردد، پیش دریافت درآمدهایی که محقق شده و به حساب درآند سال جاری واریز میشود و در آمدهای ثبت نشده ای که در حساب سود و زیان منعکس میشود.

مراحل اصلاح حساب

اصلاح حساب مراحلی دارد که این مراحل باید یک به یک توسط کارشناس مالی بررسی و پیاده سازی شود. در مراحل اصلاح حساب مانند دیگر خدمات مالی تجربه کارشناسی  که این کار را بر عهده میگیرد بسیار مهم است و در واقع این تجربه کارشناس است که میتواند یک خروجی مناسب و استاندارد را در پی داشته باشد. موسسه خدمات مالی و حسابرسی سامان حساب از موسساتی است که با در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه سعی نموده تا مراحل اصلاح حساب مطابق با آنچه که خواسته کارفرما و مدیریت شرکت میباشد و با در نظر گرفتن استانداردهای تعریف شده به انجام برساند.

گزارش اصلاح حساب

گزارش اصلاح حساب در اختیار مدیریت، بخش مالی و یا هیئت مدیره قرار میگیرد تا نسبت به گزارش اقدامات و یا دستورات لازم را صادر کنند. گزارش اصلاح حساب در یک شرکت همواره یک نتیجه و خروجی واحد ندارد و خروجی ها بر اساس عملکرد مالی  شرکت در طول یک بازه زمانی مشخص متفاوت میباشد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :