یکشنبه 5 بهمن 1399
24  /  January  /  2021
11  /  جمادى الآخرة  /  1442
ساعت  0:48 دقیقه

حسابرسی مالی و مستقل بازرسی قانونی

حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل از خدماتی است که امروزه موسساتی که در زمینه خدمات مالی فعالیت میکنند ارائه میدهند و شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک میتوانند از این خدمات که جزو امور بسیار حساس و دقیق مالی محسوب میشود را به افراد کاردان و با تجربه واگذار کنند. حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل دو خدمت جدا گانه هستند که در ادامه به تفاوت هر یک اشاره خواهیم نمود. در ابتدا باید به حسابرسی مالی اشاره کنیم که در واقع یکی از دقیق ترین و حساس ترین مباحث حسابداری است که تنها افراد با تجربه که سالیان زیادی در امور مالی و حسابرسی فعالیت میکنند قادر به حسابرسی اسناد مالی یک مجموعه هستند. در واقع اگر بخواهیم تعریف کوتاهی از حسابرسی داشته باشیم باید بگوییم حسابرسی مجموعه فعالیت هایی است که طی آن اسناد و مدارک نسبت به ترازنامه و همچنین سود و زیان یک مجوعه دارای گردش مالی بررسی میشوند و گزارش کاملی تهیه میشود. اما بازرسی قانونی مستقل به خدماتی گفته میشود که طی آن اگر هر گونه تخلف مالی از سوی مدیران مشاهده شود به مراجع قانونی اعلام میگردد تا مورد بررسی قرار گیرد.

مراحل حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل

مراحل حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل باید یک به یک و با دقت بالا از سوی فردی که این امور را در دست میگیرد انجام شود. مراحل حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل هر یک از اهمیت زیادی برخوردار هستند که کارشناس مربوطه موسسه و همچنین کارشناسی که این امور به آن محول شده است باید یک به یک این مراحل را با دقت بالایی طی کنند تا در نهایت یک حسابرسی و بازرسی مطابق با آنچه که دبیرخانه کارگروه انتخاب حسابرس تعیین نموده است صورت گیرد.

گزارش حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل

در پایان کار گزارش حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل باید بسیار دقیق تنظیم و ارائه شود تا مورد تایید مراجع ذی صلاح قرار گیرند. موسسه خدمات مالی و حسابرسی سامان حساب با به خدمت گرفتن کارشناسان با تجربه و توانا در این زمینه توانسته خدمات گزارش حسابرسی مالی و بازرسی قانونی مستقل را بسیار دقیق به انجام برساند و به یکی از موسسات مطرح در این زمینه بدل شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :